Trump ilyen, nagyokat mond, egy showman
Aki a szavakat elemezgeti, rosszul teszi, az embert kell megérteni, aki mondja.
Tizenöt éve már, hogy megtörtént a terrortámadás, amely túlzás nélkül megváltoztatta az emberiség gondolkodását. Azóta tudjuk, hogy bárhol bármi megtörténhet, sehol nem vagyunk teljes biztonságban.
„Szeptember 11-én Amerika sérthetetlenségének mítosza omlott össze. Nem kellett három évet sem várni, hogy a gyanútlan tömeget érintő terror Európába is megérkezzen: a madridi Atocha pályaudvaron 2004 márciusában összesen tíz bomba robbant négy szerelvényen, ennek következtében 191-en haltak meg, és több mint kétezren sérültek. Beszláni túszejtés az iskolában, londoni metrómerénylet, mumbai szállodatámadás következett a sorban, amely szinte végtelennek látszik – azóta túlzás nélkül a hétköznapok része lett a borzalom. Ma már különösen kegyetlennek vagy hatékonynak kell lenni ahhoz, hogy az olvasó felkapja a fejét és a világsajtó napokig foglalkozzon az esettel.
Például miséző pap torkát kell elvágni, mint legutóbb Franciaországban, vagy cikcakkban vezetett teherautóval vadászni a tűzijátékot néző nizzaiakat. A terroristák nem félnek emelni a tétet, mert a céljuk tizenöt esztendeje nem változott: a nagy nyilvánosságot kapó borzalmak révén félelmet gerjesszenek az egész világon. És lehetőséget adjanak a politikusoknak a médiaszereplésre: 9/11 emléke és a terrorizmus az épp zajló amerikai elnökválasztási kampány egyik fontos témája, de nálunk is megtalálta a módját annak a kormánypárt, hogy a tragikus évforduló kapcsán az októberi kvótanépszavazáson való részvételre buzdítson.”